Wodospady
Kanchanaburi - park narodowy Erawan
Najpiękniejszy wodospad Tajlandii, którego jasnobłękitne wody dzielnie przedzierają się przez dżunglę pokonując skalne i kamienne progi, znajduje się na terenie Parku Narodowego Erawan.Park narodowy Erawan, znajdujący się na obszarze prowincji Kanchanaburi,założono w 1975 r. Jego powierzchnia wynosi ok. 550 km². Główną atrakcją parku są 7-poziomowe Wodospady Erawan, których tajemnicza nazwa wywodzi się z mitologii hinduskiej i oznacza trójgłowego białego słonia. Wodospady Erawan uznawane są za najpiękniejsze na terenie Tajlandii, z pewnością z tego właśnie powodu są także jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w kraju. Malownicze kaskady zwiedzać można spacerując, wspinając się na okoliczne skałki i brnąc przez gęsty las.
Chiang Mai - Park Narodowy Doi Inthanon
Wodospad Namtok Siriphum
Malowniczy wodospad mierzący ponad 100 m. Najlepszy widok na niego ma się z wioski plemienia Hmongów o nazwie Baan Lao Lee (tak też nazywano w przeszłości ów wodospad). Aby dostać się w jego pobliże, trzeba skręcićw prawo na 30 kilometrze drogi do Doi Inthanon i pokonać trasę długości  2 km. Po przejściu jeszcze 200 metrów można oglądać wodospad w całej jego okazałości. Wodospad ten jest nie tylko piękny, ale pełni także niezwykle ważną funkcję – dostarcza wodę do okolicznych stawów z pstrągami.
Namtok Wachirathan
Wodospad liczący ponad 50 m wysokości, którego wody z ogromną siłą  spływają z malowniczego klifu do głębokiego basenu w dole. Wodospad  obserwować można z bliska, stojąc na niewielkim drewnianym mostku (musimy się jednak wówczas liczyć z możliwością zmoknięcia). W okolicznej malowniczej scenerii można zorganizować sobie piknik.
Mae Klang
Wodospad Mae Klang położony jest u podnóża Doi Inthanon 66 km na południowy zachód od Chiang Mai Chiang Mai jest chyba najczęściej odwiedzanym wodospadem. Ma 30 m wysokości  jest  imponujący i wart odwiedzenia. Ma ogromną kaskadę i jest  pięknie otoczony przyrodą,  jest idealnym miejscem na piknik i odpoczynek.
Mae Sa
 Wodospad Mae Sa  znajduje się w km 7 w Mae Rim - Samoeng Road, 26 km od miasta Chiang Mai. Ten spektakularny wodospad znajduje się w wśród malowniczo położonych drzew . Wąska ścieżka wije się przez dżunglę wzdłuż 8 poziomów wodospadu. Mae Sa jest popularnym miejscem rekreacji dla mieszkańców i turystów.  W  parku jest tłoczno w weekendy i święta, dlatego najlepiej odwiedzać go w ciągu tygodnia, jeśli to możliwe. Można dojść do wodospadu przez songthaew od miasta Chiang Mai. 
Sirithan
Wodospad  Sirithan jest jednym z wielu wodospadów w Parku Narodowym Doi Inthanon.
 Spadek wynosi około 40 metrów wysokości i wypływa  z Klang rzeki Mae. Niemal 100 km szlak prowadzi przez dżunglę od głównej drogi do wodospadu. Można go podziwiać z bliska  z drewnianej platformy  która znajduje przed wodospadem. 
Mae ya
Wodospad Mae Ya , albo Nam Tok Mae Ya, jest jednym z największych i
najpiękniejszych wodospadów w Chiang Mai. Składa się z 30 warstw skał i głazów . Woda spada w dół z wysokości 100 metrowego klifu . Położony pośród zacienionych i chłodnych obszarów leśnych.To miejsce jest idealne do rodzinnych spotkań i pikników.  Jedzenie i picie jest dostępne na miejscu. Na dole jest basen, gdzie dzieci mogą pływać . Mae Ya  jest bez wątpienia faworytem fotograficzny dla większości turystów.
Zamieściłam tu zaledwie kilka z wielu przepięknych wodospadów znajdujących się w Tajlandii, warto myślę pokusić się i poczytać o tych cudach natury
24.01.2014r.
Kreator stron www - szybka strona internetowa