Wodospad Kuang Si
Kuang Si  jest jedną z głównych atrakcji miasta Luang Prabang, to naturalny obszar pełen drzew, roślinności i wody. Kuang Si to ogromny wodospad, który obejmuje kilka poziomów.W dolnej części Kuang Si woda przepływa powoli i  z niewielką siłą. Głębokość nie przekracza pół metra na dole. Turkusowa, krystalicznie czysta i spokojna woda staje  się  gwałtowniejsza na najwyższej części Kuang Si, gdzie  spada z wysokości 60 metrów. Choć możliwe jest, aby zbliżyć się do skał, aby wspinać się i  dotrzeć jak najbliżej wody  na Kuang Si to jednak  lepiej, aby zobaczyć naturalny spektakl stanąć za drewnianym mostem w rozsądnej odległości. Jest też mała droga, którą idzie się na szczyt wodospadu, gdzie może uważnie obserwować, jak wody spada, z tą droga wiążą się pewne trudności i należy podjąć dodatkowe środki ostrożności. Ścieżki wokół wodospadu są wyraźnie oznaczone i przystosowane do wizyt turystycznych. Na dole,  bardzo często  można spotkać kąpiących się  turystów . W środkowej części wejście do Kuang Si Falls, są pnącza zwisające z drzewa na których można skakać i zanurzać  się w wodzie . Na szczycie wodospadu Kuang Si, gdzie nie ma dostępu do samochodów, stworzono teren piknikowy.  Przy wejściu głównym znajdują się restauracje, stragany z owocami, toalety i miejsce do zmiany ubrania. 
Centrum Ratunkowe Niedźwiedzi znajdujące się w pobliżu wodospadu. Mieszka tam spora grupka czarnych niedźwiedzi azjatyckich, zwanych księżycowymi, odratowanych z przemytu i czarnego rynku. Niektóre z nich pozbawione są jednej z kończyn, ale widać, że dobrze sobie radzą. Nic dziwnego, bo warunki jakie mają tu stworzone są naprawdę świetne i widać, że zwierzęta są zdrowe, choć wcześniej czekał je smutny los. Z licznych tablic informacyjnych można się dowiedzieć w jak okrutny sposób te zwierzęta były traktowane. Niedźwiedzie, które zostały uwolnione z rąk oprawców, pozostają w Centrum do końca życia, bo same nie poradziłby sobie w środowisku naturalnym. Każdy niedźwiedź ma tu nadane imię, a na tablicach informacyjnych opisana jest historia każdego z nich oraz krótka charakterystyka.Centrum wspierane jest przez australijską fundację, która nie tylko pomaga finansowo, ale także szkoli opiekunów i doradza przy aranżacji przestrzeni dla zwierząt. Jak dzieci obserwujemy te niedźwiedzie chyba z godzinę, a one bawią się między sobą, szukają ukrytego w różnych zakamarkach jedzenia, bujają się w ogromnych hamakach.
Kuang Si czynne jest codziennie od 8:00 do 17:30 . Cena na Kuang Si 20.000 kip są (ok. € 2, zobacz) Waluta Laos . Bilet ten umożliwia zwiedzać Kuang Si  oraz odwiedzić, Centralny ośrodek ratowania niedźwiedzia i Butterfly Park. 
Zapraszam do galerii
16.12.2014r.
Kreator stron www - szybka strona internetowa