Takeshi  Kaneshiro
Takeshi Kaneshiro ur. 11 października 1973 w Tajpej, Tajwan – aktor filmowy i telewizyjny, piosenkarz. W jego żyłach płynie pół tajwańska i pół japońska krew. W wieku 18 lat rozpoczął naukę w amerykańskiej szkole. Płynnie mówi w pięciu językach (mandaryński, japoński,kantoński, tajwański, angielski). Swoją karierę rozpoczął w krótkich filmach reklamowych. W 1992 nagrał swoją pierwszą płytę, później podpisał lukratywny kontrakt z wytwórnią EMI. W 1993 roku rozpoczął karierę aktorską. Jego najsłynniejszym filmem jest "Chunking Express" Wong Kar-Waia. W Polsce znany jest z takich filmów jak: ''Dom latających sztyletów'', '' Władcy wojny'', '' Trzy królestwa''. Tu przybliżę 2 z wielu moich ulubionych filmów z jego udziałem.
Dom  Latających  Sztyletów
Krótki opis filmu.W okresie rozkwitu, dynastia Tang byla jedną najbardziej oświeconych imperiów w historii Chin. Ale w 859 roku (AD), dynastia jest u schyłku. Cesarz jest niekompetentny, a rząd skorumpowany. Zamieszki i niepokój rozprzestrzeniają się poprzez kraj i wiele zrebeliowanych armii formuje się w proteście. Największa i najbardziej prestiżowa tworzy podziemne przymierze nazwane "Domem Latajacych Sztyletów". Liga ta działając w konspiracji, okrada bogatych, by dać biednym. W obsadzie znalazło się trzech fantastycznych azjatyckich aktorów wspomniany Takeshi Kaneshiro [ Jin ] Andy Lau [ Leo ] i prześliczna Ziyi Zhang która gra Mei. Film w którym dzieje się bardzo dużo. Jest i walka tajnego ugrupowania '' Latających sztyletów'' ze skorumpowanym rządem, jest pokazane życie dziewcząt w peoniowym domu, gdzie panowie szukają rozrywki i tam właśnie wspaniale pokazany jest talent baletowy Ziyi Zhang podczas zabawy w ''Echo''. Piękno przyrody lasy bambusowe gdzie toczy się wiele walk. Głównym jednak wątkiem filmu jest miłość dwóch mężczyzn do jednej kobiety. Kim naprawdę była Mei ? Po której stronie naprawdę stali Jin i Leo i jak to wszystko dla całej trójki się skończyło? warto zobaczyć. Film piękny bardzo naturalnie zagrany .
Trzy Królestwa
   Rok 208 po narodzeniu Chrystusa, Chiny, czas panowania dynastii Han. Kraina Wu zostaje napadnięta przez armię liczącą 800 000 żołnierzy pod przywództwem wodza Cao Cao. Władca broniącego się państwa wzywa na pomoc Liu Bei, aby ten poprowadził atak od strony morza. Zaatakowane państwa postanawiają zawrzeć sojusz przeciwko najeźdźcy i wspólnie stawić czoła niezliczonym siłom wroga. Dochodzi do walk pod Czerwonym Klifem. Wśród burzliwych wydarzeń pojawi się rywalizacja o piękną kobietę, a spektakularna bitwa zmieni bieg historii na zawsze.Ekranizacja jednej z najsłynniejszych powieści literatury chińskiej (angielski tytuł "Romance of the Three Kingdoms"), cieszącej się niezwykłą popularnością w całej Azji. Reżyser John Woo bardzo dużą uwagę zwrócił na epokę w której dzieje się akcja filmu. Dekoracja i kostiumy przenoszą nas do czasów dynastii Han film ciekawy, pięknie oddana prawda historyczna. 
 Jedna z moich ulubionych piosenek  Takeshi Kaneshiro - ''Love me once again ''.
26.07.2013
Kreator stron www - szybka strona internetowa