Boże  Narodzenie  w Korei
Nadejście świąt w Korei już w listopadzie zwiastują bogato przyozdobione ulice i witryny sklepowe. Choć tradycja celebrowania świąt jest w Korei czymś stosunkowo nowym, przyjęła się bardzo dobrze. W tym
czasie w koreańskich domach również można dostrzec pięknie przyozdobione choinki, bliscy wręczają sobie prezenty i kolędują. W Korei 48 proc. mieszkańców to protestanci, 24 proc. - bezwyznaniowi i 18 proc. buddyści.
Potrawy
Na koreańskich stołach trudno dopatrzeć się potraw zarezerwowanych
jedynie na święta, zwykle jest to wołowina z grilla, sałatki, ale nie
brakuje również dań tradycyjnej kuchni koreańskiej - jak noodle, zupy i kimchi - składającego się z fermentowanych lub kiszonych warzyw, głównie kapusty oraz papryczek chili.
Prezenty
Podczas świąt chrześcijanie wymieniają się prezentami. Najczęstszym prezentem są pieniądze, które mają przynieść bogactwo. Oprócz tego Koreańczycy z południa wręczają sobie książki, biżuterię, kwiaty, buty czy torby. Domy przyozdobione są lampkami, latarniami i dekoracjami z papieru. W wielu chrześcijańskich domach można też zobaczyć choinki. W  Korei organizowane są liczne imprezy, z czego najpopularniejszą jest zabawa ze Świętym Mikołajem. W całym kraju mikołajowie dają dzieciom czekoladki i cukierki. W parku rozrywki Everland niedaleko Seulu, codziennie przez miesiąc przed świętami odbywają się parady. 
9.12.2013r.
Kreator stron www - szybka strona internetowa