Can Tho
Na południowym brzegu Dolnego Mekongu (Sông Hậu Giang), 170 km na południowy-wschód od miasta Hô Chí Minh, leży największe miasto Delty Mekongu - Cần Thơ. Jest ono nie tylko geograficznym środkiem Delty, ale także znaczącym centrum gospodarczym Wietnamu.Pierwsze wzmianki dotyczące tej miejscowości pochodzą z 1739 r. Miasto nosiło wówczas nazwę Trấn Giang, a pod francuskim panowaniem awansowało do rangi portu przeładunkowego ryżu i innych produktów rolnych.Założony w 1966 r. uniwersytet, z kierunkami studiów skupiającymi się na rolnictwie i środowisku naturalnym, uczynił z Cân Thơ ważne centrum badawcze.
Gwarne targi wodne
Samo miasto nie posiada zbyt wielu atrakcji, ale tym, co przyciąga liczne rzesze turystów są niezwykłe pływające targi. Około 6 km od centrum Cần Thơ znajduje się niepozorne miasteczko Cái Răng, które jest centrum handlu w Delcie Mekongu. Na pływającym rynku Cái Răng gromadzi się każdego ranka cała ludność Delty – takie przynamniej odnosi się wrażenie.
Między dużymi łodziami załadowanymi dobrem wszelakim przeciskają się klienci na małych łódkach - kobiety, mężczyźni, dzieci. Stare opony chronią przed kolizjami.Transportowane towary są nieustannie rozładowywane, przeładowywane i załadowywane. Owoce i warzywa są przerzucane z góry na dół i fachowo oceniane. Góry owoców czekają na nabywców. Ciężko obładowane małe łodzie, z linią wody niemal sięgającą burty, kierują się w stronę lądu. 
12.09.2015r.
Kreator stron www - szybka strona internetowa